خدمات امنیت شبکه

خدمات امنیت شبکه

بعد از نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری، یکی از مسائل حیاتی برای هر مجموعه که باید توجه ویژه‌ای به آن شود حفاظت از اطلاعات موجود در برابر نفوذ هکرها و آلوده شدن توسط ویروس‌ها می‌باشد. با اندیشیدن تدابیری به منظور حفظ امنیت می‌توان حفاظت اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری را محقق کرد. مسائل امنیتی به منظور جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های کامپیوتری و منابع موجود در شبکه باید به صورت همه جانبه و با دقت و وسواس خاصی پیاده‌سازی شود. مدیریت امنیت شبکه، در شرایط مختلف، متفاوت است. شاید یک خانه یا دفتر تنها به یک امنیت ابتدایی نیاز داشته باشد؛ در حالی که کسب‌و‌کارهای بزرگ نیازمند محافظت در سطح بالا و داشتن نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای پیشرفته برای جلوگیری از حملات مختلف باشند.

بهترین رویکرد در اجرای یک امنیت شبکه خوب این است که شبکه ما برای تهدیدات کاملا آماده باشد. در ادامه ۴ کام برای فرآیند اجرای امنیت شبکه آورده شده است:

  • امنیت: اطمینان حاصل کنید که تمام اجزاء با مجوز کافی و سیاست‌های احراز هویت و محافظت می‌شوند.
  • بررسی: پیگیری فعالیت های شبکه و تداوم فعالیت های حفاظتی
  • تست کردن: آسیب پذیری‌های سیاست‌های امنیتی مورد نظر برای شبکه را با شبیه سازی حمله توسط یک فرد مورد اعتماد، ارزیابی کنید. اگر امکان دور زدن و شکستن ممنوعیت‌ها وجود داشته باشد، لازم خواهد بود تا از پیاده سازی تکنیک‌های سخت‌تری استفاده شود.
  • بهبود شرایط: بر اساس تمام مراحل قبل، جمع آوری داده‌ها و استفاده از آن‌ها برای ایجاد تدابیر بهتر.
    تمامی مدیران شبکه باید این را در نظر داشته باشد که یک استراتژی امنیتی خوب برای شبکه شامل بررسی و نگهداری دائمی آن است. مطمئنا این کافی نیست که سیاست‌های امنیتی ایجاد شود و رها شود تا کار خودش را بکند. مهاجمان به طور مداوم خود را به روز رسانی می کنند، پس مدیران شبکه باید همراه این پیشرفت‌ها خود را به روز رسانی کنند.

باتوجه به گسترش تهدیدهای امنیتی، وجود یک ساختار امن در سازمان‌ها و ادارات امری ضروری بنظر می‌رسد. زمانی که موجودیت یک سازمان به طور عمومی به بخش فن‌آوری اطلاعاتش (IT) وابسته است باید از تمامی ابزارهای ممکن برای محافظت از اطلاعات خود استفاده کند. واحد مهندسی و امنیت شبکه کیاسا با پیاده‌سازی استانداردهای امنیتی، مشتریان خود را در نیل به اهداف خود یاری می‌رساند. ما با بهره‌گیری از تیم فنی متخصص می‌تواند سازمان و مجموعه مطبوع شما را در دستیابی به یک استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات بصورت پیوسته و در یک چرخه ایمن‌سازی شامل مراحل طراحی، پیاده‌سازی، ارزیابی و اصلاح در قالب مشاوره، طراحی، پیاده‌سازی و نظارت یاری نماید.